Уроборосът е символ на Сатурн. Гърците познавали Сатурн като Хронос − име, което означава „време“; легендата за този бог е, че изяждал собствените си деца.
Уроборосът е изображение на непрекъснатия процес на сътворяване, разрушаване, разпръскване и асимилация на формите, които оживяват вселената.
Целта е спасяването на душата от нейната съдба; тоест нейното освобождаване от силите, които биха я обвързали в небалансирани обвивки, които, подвластни на времето, са непрекъснато поглъщани от Сатурн.
Да преминеш отвъд времето, е да постигнеш Хадит. Хадит е „изобразен като крилатия слънчев диск на Хорус.
Крилатият диск на Хорус е Кораба на Сатурн. Това вероятно е причината, поради която Боумън получава достъп до Сатурновия кораб, който вижда самият той, защото е получил достъп до място извън времето и пространството − Боумън е „преминал отвъд времето“.
Именно това прави Сатурновия кораб. Той преодолява ограниченията на времето и пространството и тези в него преодоляват еволюционно-ограничаващата примка.
Човек може да мисли за Сатурн като черна дупка, която безкрайно се възражда, като по този начин постоянно „поглъща“ своите деца.
Сатурновият кораб преодоля Апофис и беше възкресен в непрекъснат цикъл. Апофис е „въплъщение на разпадането, тъмнината и несъществуването“. Следователно той е нещо като празнота или черна дупка.
Предполага се от различни физици, че може би живеем в черна дупка и че тя може непрекъснато да се възстановява, или по някакъв начин да прави примка и да се занулява, може би детерминистично.
Ако такава идея е вярна, тогава може би и Сатурновия кораб може да се смята за променлива, която да преодолее детерминизма. Независимо от случая, идеята, че можем да бъдем в черна дупка, не е толкова абсурдна. Тази идея не е нова.
Кроули веднъж казал: „Ако искате да знаете какво е в черната дупка, огледайте се край себе си“. В гностичните евангелия Демиургът хвърлил Адам в „най-ниската част на материалното царство“.
Да бъдеш хвърлен в черна дупка определено би било квалифицирано като най-ниската част от материалното царство.