Човечеството е пленено
от смъртта и живота отвъд нея. То се вглежда в зловещи ритуали, образи и теории за отвъдното, за да си помогне да разбере дали има смисъл.
Защото смъртта е една от последните загадки, оставаща до голяма степен непозната независимо от огромните научни постижения.
Що се отнася до това, което се случва след физическия край
е разбираемо властването на популярните теории за бели светлини и виждането на живота кинематографично пред очите ни.
Съмнения изразени от учени дали това е така станаха една от причините тези дни отново се заговори в научните среди за живота след смъртта.
Дори бе открит огромен център за замразяване на тела в САЩ с цел да бъдат събудени за живот след стотици години.
Когато преди две години група германски психолози от техническия университет в Берлин доказа, че съществува живот след смъртта милиони хора по света се усъмниха в новината.
Да припомним фактите:
За 4 години учените провели експерименти върху 944 доброволци, които с помощта на лекарства изпадали в състояние на клинична смърт за 20 минути.
Тази техника е използвана през последните няколко години при спешни случаи, когато е необходимо да се събуди пациент на прага на смъртта.
Изключително дългата продължителност на опита е станала възможна едва наскоро, благодарение на развитието на кардиополмоналната реанимация.
Познати са и други подобни изследвания
имащи по-скоро характер на халюцинация. Но за първи път д-р Бертолд Акерман и неговият екип вярват, че откриват форма на дуализъм между тяло и ум.
Професор Робърт Ланза от медицинската школа на университета „Уейк Форест” смята, че според теорията за биоцентризма смъртта е илюзия, създадена от нашето съзнание.
Според нея животът и биологията
са център на действителността и животът е този, който създава Вселената, а не обратно.
Това означава, че човешкото съзнание определя формата и размера на обектите в нея. Това твърдение от своя страна породи лавина от научни коментари.
Битката за доказателства, че живеем след смъртта не спират да заливат страниците на електронните издания и литературата.
Идеята за безсмъртието се среща при голяма част от древните народи. Гърците и евреите използват термина в смисъл на призрачно съществуване в царството на „сенките“.
В Древен Египет и Индия преобладава учението за прераждането на душите, което отскоро автори свързват с пътуването на съзнанието в различни измерения.
НП по материали от Mirror