Новини

Санса от „Игра на тронове“ разказа за финала на сериала

Британската актриса Софи Търнър, която играе Санса Старк в „Игра на тронове“, вече е чела сценария за последния сезон. Тя разказа за реакцията на актьорите до края на поредицата в интервю за The Hollywood Reporter.

„Когато всички актьори се събраха, ние бяхме чели сценария. И това беше едновременно горчиво и докосващо. И е много трудно да го осъзнаем“: каза Търнър.

Според нея, след като прочели на глас последната част от сценария всички избухнали в сълзи, а след това започнали да аплодират спенаристите на поредицата.

„Всеки път, когато получаваме скриптове, има несигурност: Ще умра ли този сезон? Това, че оцелях толкова дълго, ми изглежда невероятно, като се има предвид броят на смъртните случаи в поредицата.

Имахме собствени теории за това какво ще се случи – кой ще умре и кой ще спечели. Сега знаем със сигурност. И оригиналната сюжетна линия изглежда като друга теория.“, подчертава актрисата.

„Играта на троновете“ е супер проект на канала HBO от 2011 г. насам. Санса Старк, изпълнявана от Търнър, е най-голямата дъщеря на лорд Неда Старк и една от основните героини на сагата.

Седмият сезон на поредицата приключи на 28 август, а последният епизод събра рекорден брой изгледи. Последната част от фантастичната сага ще бъде пусната в началото на 2019 г., но точната дата на премиерата не е разкрита.